HomeCalendarGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszót!
Üzenőfal
Latest topics
» Rony, Ryan és Szegény Áldozat
Hétf. Nov. 09, 2015 11:03 am by Ryan Anderson

» Ronan & Franky
Vas. Okt. 11, 2015 5:06 pm by Ronan Anderson

» Jade & Niall
Pént. Okt. 09, 2015 8:00 pm by Jáde Van Moezel

» Alan és Niall
Vas. Okt. 04, 2015 5:41 pm by Niall Tierney

» Shay & Rony
Szomb. Okt. 03, 2015 9:09 pm by Ronan Anderson

» Franky & Alan II.
Hétf. Szept. 28, 2015 10:34 pm by Franky Talbot

» Nadia Adelaide Blackmoon
Vas. Szept. 27, 2015 10:24 pm by Nadia A. Blackmoon

» Lachlan & Shayleen
Vas. Szept. 27, 2015 11:54 am by Lachlan Morven

» Idegen alfaj (képességtípus)
Szomb. Szept. 26, 2015 5:16 pm by Seth Waller

Szavazz ránk minden nap!

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

nincsen

A legtöbb felhasználó (12 fő) Hétf. Aug. 17, 2015 9:37 am-kor volt itt.

Share | 

Alan és Niall

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Niall Tierney

Nem : Fiú
Kor : 19
Faj : Idegen, Chiah
Képesség : Életre keltés
Foglalkozás : Tanuló
Előtörténet : Niall Tierney
Zeném : Rocky Road to Dublin
* :

TémanyitásTéma: Alan és Niall   Kedd. Szept. 22, 2015 9:47 pm

A legtöbben már végeztek a vacsorával, nem sokan lézengtünk már az étkezőben kihasználva az utolsó időket még takarodó előtt. Sajnos a legtöbb háztársam már felment, de nekem elhúzódott a házi dolgozat utáni kutatás a könyvtárban, így csak nemrég értem ide, hogy bekapjak néhány falatot. Sajnos hajlamos voltam mindent az utolsó, sőt utolsó utáni pillanatra hagyni, így sanszos volt, hogy nem utoljára kerülök ilyen helyzetbe. A négy hosszában elhelyezett asztal közül melyeknél a diákok ültek a két szélső volt a leghosszabb és mindkettő egyszerre két ház diákjainak szolgált ülőhelyéül - a miénk a Khold-dal volt közös, így történhetett, hogy nem messze tőlem egy a háza arany színeiben pompázó címeres pulcsiban ülő fiúval maradtunk már csak a terem végében. És pont tőle nem messze volt az asztalon maradt utolsó, de még háborítatlan pohár csokoládépuding.
- Öhm, bocsi... - szólítottam meg a gondolataiba merült fiút - ... azt megeszed még? - vigyorogtam rá és a pudingra mutattam, majd közelebb csúsztam hozzá a padon, így egymással szembe kerültünk.
- Niall vagyok, Ihsahn-os és csokoládéfüggő - mutatkoztam be úgy, mintha valami anonim alkoholista csoportfoglalkozáson lennék.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Alan Gilmore
Admin

Faj : Idegen, Innan
Képesség : Illúziókeltés
Előtörténet : Olvasd!
Zeném : Meglepetés Smile

TémanyitásTéma: Re: Alan és Niall   Kedd. Szept. 22, 2015 10:30 pm

-És b*zi nem vagy véletlenül? - válaszoltam vissza kedvesen a bemutatkozására, mert én már csak ilyen aranyos csávó vagyok. - Hja és köszönöm a kérdést, persze, benyomom még azt a pudingot, még pont ennyi kell, hogy beállítsam a vércukromat az egészséges szintre. Ugye megérted?
Bakker nem véletlenül üldögéltem egyedül ott az étkezőben, jó volt egy kicsit egyedül lenni, elmerülni a gondolataimban, meg megnyugodni, erre b@zzeg jön ez gizdagyerek, és nekiáll jópofizni.
-Hja én meg Alan vagyok a Kholdból. Te meg mit is mondtál? Az Ihsahnból vagy? Az nem egy nagy rakás átlagos nímand? Mi a képességed egyáltalán? Feltételezem nem a csokoládéfüggőség. Bááár, nem is tudom, mégis?
Most, hogy ilyen finom úriember voltam, remélem hamar lekopik a gyerkőc, és chillelhetek tovább. Mondjuk nemsokára amúgy is takarodó van, még lehet, hogy ki kéne húzni egy jó lefekvős cigire, aztán irány szunyálni, holnap amúgy is húzós napom lesz. Ami azt illeti, ma is sikerült elfáradni, szóval nagyon örültem volna, ha ez a csákó nem jön ide még jobban lefárasztani.
Na meg mostanában azon vagyok, hogy átgondoljak, -értékeljek bizonyos dolgokat, helyretegyek magamban mindent, szóval van egy kis belső harc, amit meg kell vívni, és ezt szeretném minél előbb lezárni, szóval az egyedül eltöltött időmben szándékomban áll valóban egyedül lenni, mert ha valaki idejön belepofázni a gondolataimba, az úgy elég nehézkessé teszi a gondolkodást...

Niall Tierney

* :

TémanyitásTéma: Re: Alan és Niall   Szer. Szept. 23, 2015 2:36 pm

Meglepett a srác reakciója, bár többen is mondták már hogy a Khold-béliek igazán furák és a legtöbbjük nem túl kedves alak, de az ember fia mindig hall pletykákat innen-onnan és gondoltam, nem kell mindent elhinni feltétel nélkül - de az eddigi tapasztalatok alapján úgy tűnik, a háztársaimnak, sőt az iskola nagy részének igaza volt. Miután leb*zizott azt is a tudomásomra hozta, hogy esze ágában sincs lepasszolni az édességet, mire csak vállat vontam mosolyogva.
- Oké, semmi gond haver. Megértem, ha sóvárogsz utána - vigyorodtam el szemeimben ördögi csillogással, büszke voltam a frappáns válaszra amivel a háza úgynevezett "értékeire" céloztam. Magam elé vettem helyette egy tányérra helyezett sárgadinnye-szeletet, bár azért a csokoládéra jobban fájt a fogam már azon egyszerű oknál fogva is, hogy lényegesen egészségtelenebb volt mint ez a gyümölcs itt előttem.

A fiú azt mondta Alan-nek hívják és nem volt rest megállapítani amit egyébként is tudtam - ha nem lett volna egyértelmű az asztalnál elfoglalt helyéből vagy az egyenruháján virító címerből, azt hiszem viszonylag hamar felismertem volna ezt a bicskanyitogató stílust. Persze elkezdte a jól ismert szöveget, hogy mi csak olyan "átlagos nímandok" vagyunk - ezzel már az első napokban találkoztunk mi Ihsahn-osok, volt aki magára vette de én ugyan nem - ír vagyok, mit várnak? Elintéztem egy laza vállrándítással.
- Azt hiszem nem ez a pontos megfogalmazás... hanem az egyenlőség. De amúgy tudod, nem kellene ekkora s*ggfejnek lenned csak azért, mert Khold-os vagy - mondtam, azután beleharaptam a dinnyeszeletbe. Alan rákérdezett a képességemre, mire ismét elvigyorodtam.
- Figyelj csak, ajánlok egy mindkettőnk szempontjából igen előnyös alkut: elmondom, ha megkapom a csokit - felé nyújtottam a kezem, hogy egy pacsival szentesítsük az alkut, ha elfogadja. Persze nem vártam különösebben, hogy bejönnek neki a feltételek, de egy próbát úgy gondoltam megér.
Alan Gilmore
Admin

TémanyitásTéma: Re: Alan és Niall   Szer. Szept. 23, 2015 9:07 pm

-Óóó, szóval most az előbb tényleg a házam nevével poénkodtál? Ha. Ha. Ha. Hogy te milyen vicces csávó vagy! - dobtam be hozzá egy szánakozással kevert megjátszott vigyort. - Amúgy az lehet, hogy scheggfely vagyok, de nem azért, mert Khold-os is, a kettőnek semmi köze egymáshoz. Ilyen vagyok és kész, ha nem tetszik, esetleg megnézheted, hogy nem vagyok-e az erdőben...
Kíváncsi voltam a képességére, ez meg alkut ajánl. Felém nyújtotta a kezét, mint valami kisiskolás. Vetettem egy lekezelő pillantást a kezére, aztán újra a szemébe néztem, megvártam, amíg visszahúzza a kezét. Na szóval az alku... Az infoért cserébe kell neki a pudingom. Hát nem mondom, ebbe bármelyik közgazdásznak beletörne a bicskája, fontolóra is vettem a dolgot. Szerintem nem nagyon gondolkodott el rajta, hogy könnyen szerezhetne máshonnan is abból a pudingból.
-Te figyelj, ott a másik asztalon is valaki ott hagyott egyet, ha idehozod magadnak, eskü nem mondom el senkinek, hogy te pattintottad meg, a jófejségemért cserébe meg tiéd a pálya, hogy mesélj, hogy mit tudsz. Na? - hozzácsaptam egy magabiztosan gonosz vigyort is, csak hogy hatásosabb legyek.

Niall Tierney

* :

TémanyitásTéma: Re: Alan és Niall   Szer. Szept. 23, 2015 9:42 pm

Na persze, nem azért mert Khold-os, hanem alapból, bla-bla-bla... innen már csak egy lépés volt, hogy beskatulyázza magát és az asztalra csapjon, hogy ő ilyen és kész. Pedig az ember lényege épp a változásban rejlik.
- Nem azért, de egy picit nézz már körül, mit gondolsz miért pont oda tettek? - tettem fel a nagy filozófiai kérdést.
Persze az ajánlatom nem volt neki vonzó, ezért inkább visszahúztam a kezem, az "ez-a-kéz-addig-nem-megy-le"-játékot csak a barátaimmal szoktam játszani. Ez a srác nem az. És kétlem, hogy valaha is az lesz. Nem is tudom, talán a pökhendisége miatt, vagy mert hogy azt hitte a kicsinyes stílusával a lelkembe tud taposni? Egy frászt.
- Nem is lenne értelme, ugyanis itt minden kaja szabad préda, észkombájn - vigyorogtam, majd felálltam és egy másik asztalról hoztam magamnak pudingot, arcomon legalább 25 karátos elégedett mosollyal. és persze ahelyett, hogy hagytam volna a csudába az egészet, visszaültem vele szembe. Csak azért se kopok le, elvégre szabad országban élünk! Ott eszek, ahol akarok. Merítettem is egy hatalmas kanállal az édességből. Mellesleg meg h*lye leszek kielégíteni a kíváncsiságát... esetleg, ha szépen kéri. Ha már ennyire tudni akarja.
- Hmm, ez mennyei! Tényleg, te ehetsz ilyet egyáltalán? Nem árt meg a tejfogaidnak? - hopp, most rajtam volt a sor, hogy gúnyolódjak kicsit és azt vettem górcső alá, amit tudtam. Jó én sem voltam kinézetre 30, de azért mégsem 10.
Alan Gilmore
Admin

TémanyitásTéma: Re: Alan és Niall   Szer. Szept. 23, 2015 10:08 pm

-Ejj, de kinyílt itt valakinek a csipája... Látom sikerült felvenni a fordulatszámot. Na de azért biztos tudsz te ennél jobbat is... vagy mégsem? - nyomtam neki nettó lekezelő stílusban.
Az igen, visszaszólt a gyerek, ez már valami. Hja, nem, mégsem. Na de legalább nem olyan kis eltaposni való nyomorék, mint amilyennek először tűnt. Egy fokkal már szimpatikusabbá vált a gyerek, de azért gondoltam ezért a szövegért megfingatom egy kissé.
-Amúgy hogy ízlik a puding? Én lehet, hogy nem enném meg. - rendeződtek az arcvonásaim az undor kifejezőjévé.
Hoppáááá, varázslat, hülyegyerek! Muahahahaaa. Frankyt már nem szívatom többet a húzásaimmal, Niallt vagy kit meg még nem szívattam eddig. Amint befejeztem az előbbi mondatomat, a srác lenézett a kanalára meg a pudingos tégelyére, és öklendezve konstatálta, hogy az előbb, ahol még fincsi csokipuding volt, az már rothadó agyszöveteken rágódó férgek bűzös játszótere.

Niall Tierney

* :

TémanyitásTéma: Re: Alan és Niall   Hétf. Szept. 28, 2015 9:38 pm

Hiába a srác lekezelése, csak mosolyogva kanalaztam tovább a pudingot. Reméltem, hogy ezzel is csak mérgesítem, többeknél bejött már. Nem mintha én szánt szándékkal mások agyvizét szeretném a forráspont kétszereséig pumpálni, nem, nem ez a hobbim... hanem ha már azt hiszi, megijeszthet, netán eltántoríthat a kedvességtől csak azért mert bunkózik, legalább érezze magát kényelmetlenül közben. Vártam a következő labdát, amit lecsaphatok - igen, nem győzzem magamnak fejben gratulálni és önmagam hátba veregetni ezért a nagyszerű revansért; bravo Niall, bravissimo! - de igencsak meglepődtem, mikor undorral nézett elém és azt mondta, ő inkább nem enne a pudingból.
Most miért, mi a baj? Ez csak egy tök átlagos édesség... legalábbis volt még az imént, úgy emlékeztem. Most viszont a lehető leggusztustalanabb, evésre a legkevésbé sem alkalmas maszlag volt, amit csak el tudtam képzelni. Ösztönösen szorítottam tenyerem a számra, nehogy a hirtelen jött hányinger miatt egy darab visszajöjjön. Ezt meg hogy csinálta? Átváltoztatta a pudingomat egy... rohadó aggyá? Kikerekedett szemekkel néztem hol a fiúra, hol az előttem lévő... valamire, bár inkább igyekeztem Alan-nek szentelni több figyelmet, addig sem kellett bámulnom azt az... izét. Zombieledelt.

Tudtam, hogy eddig ez nem volt ilyen, ergó csak ő csinálhatta. De mégis, hogy?... mindenesetre, nem adom magam ilyen könnyen, gondoltam. A durván három méteres körzetemben lévő összes evőeszközre koncentrálni kezdtem, már amennyire az émelygés engedte, hogy életet adjak nekik aztán lesz ami lesz (gondoltam eltüntetik innen ezt a borzadályt), de mivel nem tudtam elég jól koncentrálni, a körülbelül 10 terítéknyi villa, kanál és kés helyett csupán 4 evőkanalat és 2 kiskanalat sikerült életre keltenem. Azok pedig ahelyett, hogy a kukacokkal töltött agyat kezdték volna pusztítani módszeresen, Alan fején kezdtek el kopogni. Jó, némelyiknek azért szép hangja volt, de gondolom azért halálos, vagy akárcsak komolyabb ütésekhez jóval több kell pár kanálnál.
- Hé skacok, állj! - szóltam az evőeszközökre, mire azok megálltak az ugrálásban. Lepillantva eltűnt az agy, ismét csak csokipuding volt előttem. Így már világos...
- Szép volt, haver... bár azt hittem, olyan profi vagy, hogy át tudsz változtatni dolgokat... erre kiderül, hogy az egész csak egy buta kis illúzió... bár meg kell hagyni, elég élethűre sikerült.
Ekkor az egyik kiskanál ismét felugrott az asztallapról és fejbe kólintotta Alan-t.
- Hé! - szóltam rá ismét - Azt mondtam, hogy állj! Nincs semmi baj, jól vagyok - mondtam a kanalaknak.
Alan Gilmore
Admin

TémanyitásTéma: Re: Alan és Niall   Hétf. Szept. 28, 2015 10:10 pm

Hát ez kész. A gyerek majdnem kidobta a taccsot a látványtól. De csak majdnem. Na mindegy, lesz ez még jobb is. Épp, hogy elkezdhettem volna úgy istenigazából röhögni a kis illúzióm sikerén, egyszer csak azon kaptam magam, hogy valami koppant a fejemen, aztán elém esett az asztalra. A hangja alapján ez szerintem egy kanál volt, mivel nem láttam, mert mire lenéztem volna rá, hirtelen újabb darab koppant a fejemen, és újabb és újabb. Reflexből próbáltam hárítani kézzel, de sikertelenül.
-Hagyd már abba te kis f...-újabb kanál szakított félbe. - Hééé!
Úgy tűnik ennyi volt.
-Hát ez meg mi volt, mi a sz@rt csináltál?
Erre nem elég, hogy a képességével szólt vissza, még a szájával is.
-Köszi, lesz ez még jobb is, de akkor belefulladsz a hányásodba az tuti. - mondtam neki valamelyest indulattal telve.
Nem rossz, az biztos. Ez a kis kötsög valahogy rám uszított egy csapat kanalat. Ez még így elég gyengus volt, de ha még egy kicsit fejlődik, akkor lesznek még itt látványos dolgok. Azt hiszem nem ártana a haveri körbe egy arc ilyen képességgel.
Amint ilyenek futkostak az agyamban, hirtelen újabb koppanás a fejemen, közben hallom, ahogy Niall már állítja is le azt a kiskanalat.
-Hééé, elég lesz már! A következő kiskanállal a szemedet fogom kivájni. - ráncoltam a szemöldököm.
Azért felb@szott a csávó, de nem csodálom, hogy így reagált.
-Egyáltalán mi a sz@r ez, telekinézis? Biztos, ami biztos, nem rossz. - mondtam az eddigi stílusomban, de a hangomba már beleszűrődött az elismerés is.

Niall Tierney

* :

TémanyitásTéma: Re: Alan és Niall   Szer. Szept. 30, 2015 9:02 pm

Még hogy mit csináltam? Hogy ÉN mit csináltam? Elmosolyodtam.
- Közöm nem volt hozzá. De néhány kanalat úgy látom felbosszantottál - mosolyom vigyorrá szélesedett, elengedtem a fülem mellett a hányásba belefulladós szövegét, bár tény hogy nem néznék szívesen szembe még egyszer ilyesmivel, de most már tudom a titkát, kizárt, hogy ismét át tudna verni!
- Telekinézis? - értetlenkedtem - Hát, írónak ne menj, mert ahhoz nincs tehetséged - céloztam a tippje fantáziátlanságára. Ekkor az egyik kanál elkezdett csörömpölni a mellette lévő tányéron, a többiek is odagyűltek elém és hol egymáson, hol más eszközökön csörömpöltek. Mindent megértettem, én is meglepődtem, de a fejemben szinte maguktól váltak szavakká ezek a hangok. A kanalakra néztem.

- Ugyan, nem a ti hibátok - válaszoltam sűrű bocsánatkéréseikre, majd a következő csörömpölés-sor után hangosan felnevettem. Hol az egyik kiskanálra néztem, hol Alan-re, majd végül hozzá szóltam - Figyelj már, ez a kis krapek azt mondja, úgy kong a fejed, mint egy nagy, üres dézsa!
Persze a srác nem tudta hová tenni a dolgot, hogy érthetem mint mond egy kanál mikor nem is tud beszélni, hisz csak egy élettelen tárgy, vagy teljesen bolond vagyok -e... úgy döntöttem segítek neki, persze nem ingyen. Eltoltam magamtól a félig megevett pudingomat, fanyalogva néztem rá, hisz még élénken élt bennem, mit láttam az előbb a helyén.
- Na jó... gondolom megérted, de ezt már nem kérem. Ránézni sem bírok. Ha elfelezzük a tiédet, elmondom mit tudok. Sőt, ha akarod, mutatok még valamit. Most már áll az alku? - ez alkalommal sokkal barátságosabban néztem rá és megint felé nyújtottam a kezem, várva hátha megenyhül és elfogadja a békejobbot.
Alan Gilmore
Admin

TémanyitásTéma: Re: Alan és Niall   Szer. Szept. 30, 2015 9:46 pm

-Na jól van, vegyük újra a jelenetet! - és ezzel elfogadtam a felém nyújtott békejobbot, és kezet ráztunk.
Érdekelt mit tud a srác, és hogy ezt megtudjam, vissza kellett vennem kicsit az eddigi lendületből és más hangnemet megütni. Mégsem vagyok az az agresszív állat, és ha ezt tovább folytatom az eddigi stílusban, akkor már nem a finomkodás jött volna. A kompromisszum jelen esetben sokkal célravezetőbbnek tűnt. Megfeleztem vele a pudingomat, és vártam az infókat és a beígért műsort. Azért mégsem az a b@szogatható kis gyökér ez a csávó, és ezt szimpatikus volt.
-Na szóval akkor áll az alku. Hallgatlak és kíváncsian várom, hogy mit mutatsz. Feltételezem nem vagy bolond, hogy csak úgy beszélgess kanalakkal. Ha tippelni akarok, ezek a kanalak úgy tűntek, mintha életre keltek volna, szóval valami ilyesmit tudhatsz. Jól gondolom?

Niall Tierney

* :

TémanyitásTéma: Re: Alan és Niall   Vas. Okt. 04, 2015 5:41 pm

Alan engedett a huszonegyből, vidáman ráztam meg a kezét és miközben a puding felét szedte át nekem egy tányérra felkészültem rá, hogy kielégítsem a kíváncsiságát.
- Jó a szó, tesó! Bizony életre keltek, csak éppen nem akkora evőeszköz-sereg támadt rád, mint amekkorát terveztem. Kicsit elvonta a figyelmem az a... szóval a kreálmányod - vallottam be "férfiasan".
- Meg akartak védeni, de tulajdonképpen készek bármire, amire megkérem őket. Nem is olyan buták, vagy egyszerűek mint amilyennek elsőre tűnnek... figyelj csak - azzal ismét koncentrálni kezdtem a kanalakra, hogy az öt eszközből egy struktúrát hozzak össze. Két kanál volt a láb, kettő a kar, egy pedig a test és a fej. A kanalak összeálltak és innentől együtt mozogtak, egy tudattal - a teremtményem úgy nézett ki mint egy groteszk emberke.
- Kérhetek magamnak és az én új Alan barátomnak két kanalat? Ott az asztal végében láttam még néhány tisztát - beszéltem a fémemberkéhez, mire az aprót bólintott és fémlábaival az asztallapon kopogva elszaladt a kért zsákmányért.
- Mondjuk anyagát tekintve a fém nem olyan rugalmas, egy szövetkabáttal biztosan könnyebben mennének bizonyos dolgok, de azt tulajdonképpen még nem próbáltam... de hé, van egy tök jó ötletem! Tudsz ilyen... na, hogy is mondjam, tudsz ködöt csinálni? Mármint, amire az emberek azt hiszik, hogy köd. Vagy nem-nem, még jobb! Szellemhuhogás? Az menne? - máris fellelkesültem a csintalan ötletemre, amit miden bizonnyal már Alan is megsejtett. Hisz eleve ez a régi kastély, mint helyszín annyira adja magát!
Sponsored content

TémanyitásTéma: Re: Alan és Niall   

Alan és Niall
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal